March 7, 2019

Please reload

Senaste inlägg

Tips till nya tränare

August 2, 2019

1/7
Please reload

Utvalda inlägg

Startordning - DM Stockholm 2019

March 12, 2019

Snart dags för DM Stockholm! Här är fullständig startordning med tider.
 

Bild: Ida-Maria Lehto



Session 1

08:30
Publiksinläpp


09:30
Junior Group Stunt - Eastcoast Cheerleaders Intense

09:34
Minior Level 1 - Twisters Cheer Elite

09:38
Junior Group Stunt - Dynamite Cheerleading Daring 5

09:42
Minior Level 1 - Dynamite Cheerleading Dreams

09:46
Junior Group Stunt Coed - Tyresögymnastiken IAC Big Bang

09:50
Minior Level 1 - Tyresögymnastiken IAC Lunas

09:54
Senior Group Stunt - Haninge Cheer Elite Bluejays

09:58
Minior Level 1 - Dynamite Cheerleading Defenders

10:02
Senior Group Stunt - SOL-flickornas GF Stars Black 4

10:06
Minior Level 1 - Power Cheer Allstars Bobcats

10:10
Senior Group Stunt - Tyresögymnastiken IAC Extreme 4

10:14
Minior Level 1 - SOL-flickornas GF Stars

10:18
Senior Group Stunt - Eastcoast Cheerleaders Slate

10:22
Minior Level 1 - Action Athletics Blink

10:26
Senior Coed Group Stunt - Twisters Cheer Elite

10:30
Minior Level 1 - Eastcoast Cheerleaders Ocean

10:34
Senior Partner Stunt - United Movement, Daniel & Sofie

10:38
Minior Level 1 - Haninge Cheer Elite

10:42
Senior Partner Stunt - Twisters Cheer Elite, Alexander & Linnea

10:46
Minior Level 1 - Twisters Cheer Elite

10:50
Senior Partner Stunt - Twisters Cheer Elite, Andreas & Nathalie

10:54
Minior Level 1 - Tyresögymnastiken IAC Starlights

10:58
Minior Level 1 - United Movement Majesty

- paus - 

11:10
Junior Level 1 - Action Athletics Smack

11:14
Minior Level 2 - Haninge Cheer Elite

11:18
Junior Level 1 - Twisters Cheer Elite

11:22
Minior Level 2 - Dynamite Cheerleading Daisies

11:26
Junior Level 1 - Dynamite Cheerleading Demons

11:30
Minior Level 2 - Eastcoast Cheerleaders Dash

11:34
Junior Level 1 - Haninge Cheer Elite

11:38
Minior Level 2 - United Movement Magnificent

11:42
Junior Level 1 - Dynamite Cheerleading Dominators

11:46
Minior Level 2 - SOL-flickornas GF Stars

11:50
Junior Level 1 - Tyresögymnastiken IAC Titans

11:54
Minior Level 2 - Twisters Cheer Elite

11:58
Junior Level 1 - Power Cheer Allstars Panthers

12:02
Minior Level 2 - Tyresögymnastiken IAC Comets

12:06
Junior Level 1 - Eastcoast Cheerleaders Royal

12:10
Minior Level 2 - Power Cheer Allstars Cats

12:14
Junior Level 1 - United Movement Ultra

12:40
Prisutdelning

Session 2

13:55
Publikinsläpp


14:40
Junior Level 2 - Twisters Cheer Elite

14:44
Senior Level 1 - SOL-flickornas GF Stars

14:48
Junior Level 2 - Dynamite Cheerleading Destroyers

14:52
Senior Level 1 - Dynamite Cheerleading Deluxe

14:56
Junior Level 2 - Power Cheer Allstars Cougars

15:00
Senior Level 1 - Twisters Cheer Elite

15:04
Junior Level 2 - Haninge Cheer Elite

15:08
Minior Level 3 - Dynamite Cheerleading Dynamic

15:12
Junior Level 2 - United Movement Unlimited

15:16
Minior Level 3 - United Movement Magic

15:20
Junior Level 2 - SOL-flickornas GF Stars

15:24
Junior Level 3 - Dynamite Cheerleading Devils

15:28
Junior Level 2 - Tyresögymnastiken IAC Halo

15:32
Junior Level 3 - Power Cheer Allstars Ladycats

15:36
Senior Level 2 - Power Cheer Allstars Cheetahs

15:40
Junior Level 3 - Twisters Cheer Elite

15:44
Senior Level 2 - SOL-flickornas GF Stars

15:52
Junior Level 3 - SOL-flickornas GF Stars

15:57
Senior Level 5 - Power Cheer Allstars Jaguars

16:02
Junior Level 3 - Tyresögymnastiken IAC Atmosphere

16:07
Senior Level 5 - Twisters Cheer Elite

16:12
Junior Level 3 - Eastcoast Cheerleaders Mint

16:17
Senior Level 5 - Action Athletics Blitz

16:22
Junior Level 3 - United Movement Unique

16:27
Senior Level 5 - Dynamite Cheerleading Divine

16:32
Senior Level 3 - United Movement Caution

16:37
Junior Level 5 - SOL-flickornas GF Stars

16:42
Senior Level 3 - Twisters Cheer Elite

16:47
Junior Coed Level 5 - Dynamite Cheerleading Diamonds

17:15
Prisutdelning

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Följ oss